БІЗНЕС-ОСВІТА | Blended Learning 7 грудня 2020 р.

Змішане навчання нікуди не дінеться

У міру того як функція корпоративного навчання готується до вирішення проблем, пов’язаних з пандемією, організації усвідомлюють величезний потенціал методології змішаного навчання. Організації зрозуміли, що жоден зі способів навчання не працює ефективно, і сьогодні, щоб залучити учасників освітнього процесу, потрібен комплекс методів.

Змішане навчання нікуди не дінеться

Давайте розглянемо, що таке змішане навчання? Це модель викладання, що поєднує навчання в авдиторії та онлайн, підсилене синхронним і асинхронним навчанням. Ось кілька прикладів змішаного навчання: веб-семінар, за яким слідує групове обговорення; самостійні заняття на веб-платформі, підсилені індивідуальним тьюторингом. Модель змішаного навчання не нова і існує вже кілька років. Нинішня криза стимулювала її використання ще в більшій мірі для реалізації програм навчання.

Традиційно переваги стратегії змішаного навчання полягали в скороченні часу та більшої економічної ефективності в порівнянні з традиційним навчанням в авдиторії. Комбіноване онлайн-навчання зняло обмеження щодо місця розташування і виключило витрати на дорогу. Цей тип моделі навчання допомагає залучати учнів з обмеженим часом і меншою тривалістю уваги. Кілька років тому MIT запустив онлайн-курс, використовуючи існуючий MOOC, і додав приватний онлайн-форум для студентів MIT у кампусі. Студенти повідомили про більшу гнучкість при плануванні навчання і меншому загальному стресі в порівнянні з їх традиційними заняттями. Змішане навчання призводить до кращих результатів навчання і залучення, ніж окремо очне або онлайн-навчання.

Перевизначення змішаного навчання

Експерти вважають, що змішане навчання — це набагато більше, ніж поєднання навчання в авдиторії з онлайн-навчанням. Це поєднання потужного контенту, ефективних методик навчання, добре продуманих каналів поширення, забезпечуваних ефективними системами управління навчанням (LMS). Змішане навчання — це шлях до виживання і процвітання підприємства, що навчається.

"У цьому світі автоматизації, трансформації бізнесу і швидкого застарівання навичок компанії розуміють, що отримання переконливого досвіду навчання має вирішальне значення для успіху бізнесу. Нам потрібен захоплюючий і інтерактивний досвід навчання, який дає більше результатів, ніж традиційні методи навчання", — впевнений Джош Берсін (Josh Bersin), всесвітньо відомий аналітик і засновник Bersin by Deloitte.

Сьогодні змішане навчання — це розуміння каналу доставки контенту, найкращих практик дизайну і правильного вибору для вашої авдиторії і потреб бізнесу. Зараз цілі навчання набули великого значення. У першу чергу необхідно визначити, яка навчальна мета програми. Далі визначається канал поширення знань і співробітництво, необхідне для досягнення цієї мети.

Світ L&D зараз звернувся до віртуального навчання. Гарна новина полягає в тому, що зараз простір для онлайн-навчання є більш досконалим. Поява соціальних мереж і цифрових технологій розширила можливості змішаного навчання, проклавши шлях для таких концепцій, як соціальне навчання, мікронавчання і гейміфікація. Для оптимального навчання та обміну знаннями важливо, щоб фахівці з навчання та розвитку талантів в організаціях оцінили всі ці канали і склали таку комбінацію, яка допоможе досягти навчальних цілей організації. Основа успішної програми змішаного навчання — це сучасна система управління навчанням. Надійна LMS може допомогти організації реалізувати її стратегію навчання і безперешкодно втілити її в масштабах всієї організації.

Оскільки програми змішаного навчання, підтримувані LMS, можуть допомогти перетворити середу навчання в організації, то як можна виміряти ефективність навчання? Ефективна система управління навчанням повинна мати наступні особливості, аби зрозуміти, яку користь отримав учасник навчального процесу:

  • Оцінка: дає учасникам можливість поглянути на свої сильні сторони і області, на яких зосереджено увагу.
  • Опитування: про якість контенту, ресурсів і ефективність тренера.
  • Зворотний зв’язок з учасником: структурований зворотний зв’язок, що допомагає оцінити ефективність програми.

Крім того, можуть допомогти система управлінської інформації (MIS) і механізм докладних звітів.

Переваги змішаного навчання

Підхід змішаного навчання пропонує такі переваги, як підвищена взаємодія з учасниками, краще навчання й утримання. Одне з найдавніших переконань L&D полягає в тому, що сеанси динамічного навчання можуть залишити свій слід. Ось де сяє змішане навчання. Методи є різноманітними і динамічними, а співробітники відчувають різні способи отримання знань.

Це може бути також і інструментом для ефективної співпраці в реальному часі, що дозволяє обмінюватися знаннями. Він має більш широке охоплення, долає географічні обмеження і може спростити процес навчання. Завдяки економії на масштабі веб-матеріали стають доступнішими і ними користуються сотні і тисячі людей. Це призводить до більш швидкого досягнення організаційних цілей навчання з меншими витратами.

Коли справа стосується гнучкості, змішане навчання пропонує найкраще з обох світів. Співробітники повністю контролюють темп свого навчання, чи то натискання кнопки паузи, чи персоналізація повідомлень про розклад занять. Крім того, завдяки смартфонам і планшетам вони можуть отримувати доступ до матеріалів електронного навчання 24/7, де б вони не знаходилися, і це дає їм можливість здобувати навички в їх власних умовах. Згідно з дослідженням LinkedIn 2020 року, 58% респондентів повідомили, що хочуть вчитися у зручному для них темпі.

Для функції L&D відстеження успішності учасників завжди було проблемою. Змішане навчання пропонує способи, за допомогою яких команда L&D отримує зворотний зв’язок про те, чи сподобалося учаснику навчання під час роботи з матеріалами, тим самим пропонуючи цілісне уявлення про успіх процесу.

Отже, наступне важливе питання: чи означає, що змішане навчання, засноване на технологіях, призведе до "смерті" навчання в авдиторії? Ні, це не так. Експерти, серед яких і Джош Берсін, вважають, що хороша програма змішаного навчання на основі LMS може допомогти визначити спосіб проведення навчання в авдиторії, зробивши його набагато більш ефективним. Згідно з даними Deloitte University, світовий ринок традиційного навчання співробітників оцінюється в $130 млрд, але далеко не всі організації обізнані про те, як ці гроші витрачаються і з яким результатом. З технологічною системою управління навчанням можна гарантувати, що кожен витрачений пенні буде врахований, а навчання стане вимірюваним результатом.

У звіті ASTD «Глобальна робоча сила: навчання без кордонів» (The Global Workplace: Learning Beyond Borders) повідомляється, що тільки 32% фахівців в області навчання вказали, що глобальні ініціативи в навчанні досягли успіху у високій або дуже високій мірі. Це типова проблема при виконанні навчальних і розвиваючих заходів для розосереджених співробітників. Програма змішаного навчання на основі LMS також вирішує ці проблеми. Крім того, соціальне навчання можна доповнити змішаним навчанням для кращого впливу і охоплення.

Підбиваючи підсумки

Нинішня ситуація надала нам прекрасну можливість для безмежної творчості. Завдяки правильному поєднанню людей, навичок і імерсивних технологій ми є переломною точкою всіх позитивних переваг, які онлайн-навчання і розвиток можуть запропонувати своїм співробітникам як зараз, так і в майбутньому. Реалізація програм навчання з використанням змішаного підходу допоможе вам ефективно навчати співробітників у будь-якому місці, збільшити утримання і підвищити ефективність роботи. Дослідження показали, що змішаний підхід до навчання може збільшити утримання знань більш ніж на 60%, а організації, якими замінено навчання в авдиторії цим підходом, можуть заощадити від 50 до 70% (згідно з Training Industry Report 2019). І майбутнє змусить нас і далі продовжувати експериментувати з віртуальними техніками навчання.

За матеріалами "Blended Learning is here to stay", People Matters.

Ілюстрація: Verb



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)