КОНСАЛТИНГ | Консультанти-фрилансери 20 травня 2009 р.

Великий розподіл?

Фіона Чернявська (Fiona Czerniawska), засновниця та керуючий директор компанії Arkimeda, директор менеджмент-консалтингової асоціації Think Tank, одна зі світових авторитетів консалтингової галузі, авторка кількох книг, серед яких "Business Consulting: A guide to how it works and how to make it work", "Value Based Consulting", "Management Consulting in Practice", "Management Consultancy: What next?", розповідає про поточні тенденції консалтингової діяльності, зокрема, про попит на консультантів-фрилансерів.

Фіона Чернявська (Fiona Czerniawska) Одна з найбільш явних особливостей, яка відрізняє сучасну економічну кризу від попередніх, полягає в тому, що попит на консультантів-фрилансерів, схоже, скоротився. І хоча до сих пір немає жодних офіційних звітів про скорочення попиту, все ж кулуарні розмови, які тривають в компаніях, серед консалтингових організацій і навіть між окремими консультантами-фрилансерами — підтверджують це.

Існує кілька можливих пояснень цього.

Криза 2002-го року призвела до стрімкого зростання кількості фрилансерів-консультантів, зробивши їхні послуги більш доступними навіть для невеликих компаній. Окрім того, досвід цих консультантів був доволі значним, оскільки більшість із них вже спробували свої сили у великих консалтингових компаніях. Таким чином консультанти-фрилансери вважалися хорошою альтернативою дорогим послугам іменитих консалтингових компаній.

Сьогодні ж консалтингові компанії куди більш стримано підходять до скорочення своїх співробітників, намагаючись утримати всіх найкращих консультантів на своїх місцях. Тим самим вони "перекривають" потік кваліфікованих консультантів у сферу фрилансу.

Клієнти також поводяться куди більш обережно при підборі консультантів-фрилансерів. У великих компаніях витрати на фрилансерів (жоден з яких не отримує велику платню сам по собі) можуть у сумі призводити до доволі відчутних витрат у бюджеті. Іноді ця сума досягає 20% від загального консалтингового бюджету.

Окрім того, клієнти все більше та більше починають звертати увагу на те, що вони купують: "навичку" чи "рішення". У випадку з консультантами-фрилансерами зазвичай йдеться про "навичку". Такий підхід передбачає індивідуальну роботу з персоналом клієнта протягом тривалого періоду часу. У випадку ж, коли купується "рішення" — йдеться про короткостроковий проект, під час якого досягається той чи інший результат. "Рішення" купується, як правило, в рамках великої консалтингової компанії.

Межа між навичкою/рішенням постійно зростає, піднімаючи все нові та нові питання перед консультантами. Ким же вони будуть: власниками "навичок" чи постачальниками "рішень"?

За матеріалами "The great divide?", Source for Consulting.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєтеСиндром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте
Емоційний успіхЕмоційний успіх

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)