ПОДІЇ | Гастролі гуру

Як стати ефективним бізнес-лідером

Авторський майстер-клас Леррі Стаута (Larry Stout)

Автор: Віктор Котусенко, Strategic Consulting Group (SCG)

"Лідерство — це динаміка, що має місце в масі людей, а не усередині однієї особистості. Однак окремій особистості необхідно щось, чого немає в інших, і завдяки чому вона здатна здійнятися в повний ріст і взяти відповідальність на себе!" — Леррі Стаут.

19-20 червня 2009 р. у Києві відбувся авторський майстер-клас Леррі Стаута «Лідерство-II. Практичне застосування», ініціатором та організатором якого виступив IBR, Institute of International Business Relations (Інститут міжнародних ділових відносин) — міжнародна бізнес-школа, яка є частиною німецького університету Steinbeis University Berlin (SHB).

Леррі Стаут (Larry Stout) Леррі Стаут (Larry Stout), США, Associate Professor, Ph, MBA, B.A., світовий експерт із питань лідерства, міжнародний консультант і професор IBR (Institute of International Business Relations) в Берліні та Стокгольмської школи бізнесу.

Леррі Стаут — автор книг "Ідеальне лідерство: Час для змін" (Ideal Leadership: Time for a Change), "Лідерство. Від загадок до практики" (Leadership: From Mystery to Mastery, настільної книги фахівців з управління персоналом), і статей для престижних журналів — американського Wharton Leadership Digest, європейського Personal Fuhrung. Він виступав із лекціями на 4-х континентах, а унікальний викладацький стиль приніс йому найвищий рейтинг у щорічному списку бізнес-тренерів Стокгольмської школи бізнесу.

Із самого початку Леррі зробив свій майстер-клас дуже динамічним, забезпечивши міцний контакт з аудиторією. Всі учасники, представляючи себе, мали можливість назвати якусь особливу рису, яка відрізняє їх від усіх інших в аудиторії, та навести своє визначення лідерства. Для настільки складного поняття це мало неабиякий дидактичний сенс — адже визначень лідерства (як і відповідних концепцій) існує надзвичайно багато — за словами Б. Басса, «майже стільки, скільки існує людей, котрі намагалися дати визначення цьому поняттю». У кінці семінару, до речі, всі учасники мали цінну можливість прокоментувати те, наскільки змінилося їхнє уявлення про лідерство і його значення для сучасного бізнес-середовища.

Леррі Стаут займається питаннями лідерства протягом багатьох років. Як бізнес-коуч та автор численних книг із розвитку лідерства, він розглядає феномен і практику лідерства системно і цілісно. В основі семінарів профессора лежить модель, яку він розробляє і застосовує вже дуже давно — IDEAL Leadership Model©. Найбільша перевага цієї моделі над іншими — в тому, що вона поєднує внутрішню, особистісну складову (яка називається «лідерським капіталом») та зовнішню складову (яка називається «умовами лідерства»), що відповідає за контекст застосування лідерського капіталу на практиці. Лідерський капітал — це філософські (візія та цінності) та психологічні (мудрість, мужність, довіра, «голос») компоненти. Умови лідерства — це чинники людей, становища, місця та часу.

Свій майстер-клас у Києві Стаут також побудував на використанні моделі лідерства IDEAL. Ідеальний лідер, на його думку — це той, хто рухає свою організацію (послідовників) у позитивному напрямку. Особливу роль для цієї здатності відіграє візія — спрямування і бачення самого лідера. Візія — це, на думку професора, вираз надії, який передається через організацію і надає ціль і напрямок для майбутнього. Під час семінару особливу увагу було приділено розвитку вміння віднаходити такі індикатори у зовнішньому середовищі, які б допомогли оцінити напрямок розвитку ринків у майбутньому. Учасники отримали завдання розробити власний зовнішній індикатор і обговорили свої показники в міні-групах.

У якості бізнес-кейсу було розглянуто життєвий шлях засновника Bank of America Амадео Джанніні (Amadeo Giannini). Приклад цього яскравого бізнес-лідера слугував надихаючим матеріалом, на якому дуже ілюстративно відобразилися основні принципи розвитку лідерського потенціалу і чинники, які на нього впливають. Особливо корисною історія життя цього діяча виявилася з огляду на умови лідерства — контекст, у який потрапляє особистість лідера, що здійснює зміни. На мене, як і на багатьох інших учасників семінару, історія Джанніні справила надзвичайне враження.

Вражає також і та значна роль, яку відводить Леррі Стаут цінностям, називаючи їх «серцем лідера» і «шляхом, слідуючи яким лідер втілює своє бачення». Учасники майстер-класу змогли оцінити власні ціннісні орієнтири за допомогою тестів і роботі в міні-групах.

До цього слід додати ключову роль, яку в бізнесі відіграє довіра. Останнім часом цей чинник все частіше виходить на перший план у прийнятті рішень, особливо з огляду на гіперконкуренцію та перевантаження інформацією. Професор Стаут дуже активно наголошував на значенні довіри протягом усього семінару, що є дуже позитивним з огляду на недостатність звернення до цієї теми у бізнес-заходах.

Ще дві визначні особливості лідерського капіталу, які опрацьовувалися протягом семінару — це мудрість та мужність. Мудрість — це інтелектуальна зрілість у поєднанні з емоційною сприятливістю та стабільністю. Вона є дуже важливою з огляду на часту необхідність знаходження не лише «управлінської», але і «лідерської» відповіді, яка забезпечить реальне просування організації у позитивному напрямку. У процесі заходу професор Стаут запропонував учасникам вправи на розвиток мудрості.

Але в сучасних турбулентних умовах розвитку бізнесу особливу роль відіграє саме мужність, готовність іти подеколи за своїми інстинктами, сміливо і нестандартно мислити, адаптуватися до змін, разом із тим притримуючись обраного курсу. Навчити мужності важко, ця чеснота вкорінюється з роками відповідної важкої практики, але можна вказати на її значення, до певної міри оцінити рівень і усвідомити в самому собі. Семінар Леррі Стаута став для учасників хорошою можливістю це зробити.

Лідери особливо потрібні у важкі періоди, епохи великих змін, адже саме вони можуть задати принципово нові правила гри у бізнес-системах, надати їм потрібний вектор розвитку, створити креативне напруження. Україні, особливо на сучасному етапі розвитку, і з огляду на постійні зміни у середовищі бізнесу, дуже потрібно розвивати саме лідерський, а не тільки менеджерський, потенціал. Авторський майстер-клас Леррі Стаута став дуже сприятливою нагодою для усвідомлення цього в українському бізнес-середовищі. Хотілося б лише висловити щире сподівання, що цю складну і, водночас, важливу тему будуть розвивати й інші бізнес-тренери, а також — що бізнес-спільнота України матиме змогу брати участь і в інших навчальних заходах за участю Леррі Стаута. Він має ще дуже багато нам сказати...



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати метиРозвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)