ТЕНДЕНЦІЇ | FinTech 12 січня 2022 р.

7 технологічних трендів, які змінять фінтех-індустрію у 2022 році

До пандемії впровадження штучного інтелекту у фінансову галузь відбувалося досить повільно. Коли світ опинився в полоні локдауну, це нарешті підштовхнуло фінансові установи та їхніх партнерів по всьому світу автоматизувати решту своїх банківських послуг і зробити їх більш орієнтованими на клієнта. Що ж чекає на нас у 2022 році? Дар’я Дубініна, співзасновник та CEO фінтех-платформи Crassula, визначила сім фінтех-трендів, які варто відстежувати у 2022 році.

7 технологічних трендів, які змінять фінтех-індустрію у 2022 році

1. Цифровий банкінг

Через зміну споживчих звичок, спричинених пандемією, кількість випадків закриття банків зростає. Цифровий банкінг пропонує покращений клієнтський досвід та надає більш швидкі та ефективні послуги. За оцінками Statista, у 2021 році онлайн-банкінгом користувалися 64,6% громадян США, а це означає, що онлайн-банкінг нарешті став трансформаційним інструментом у фінансах. Хороша новина полягає в тому, що цифровий банкінг — це не просто безпаперовий і безготівковий розрахунок — технології, що лежать у його основі, значною мірою сприяли переходу від централізованої традиційної банківської моделі до більш розподіленої, заснованої на технологіях.

2. Фінтех із «білою етикеткою» (white label)

Наступний поширений тренд фінтеху, який ви не маєте пропустити, — це біле маркування. Двома словами, продукти з білою етикеткою (white label) виготовляються постачальником для проведення ребрендингу перед їх продажем. Фінансовий менеджмент має багато складнощів. Фінтех-рішення white label дозволяють компаніям будь-якого розміру легко створювати глобальні платіжні шлюзи. Це безпрограшний варіант, оскільки він забезпечує дистриб’ютора більшою клієнтською базою та мінімізує початкові витрати реселлера на запуск.

3. Агрегація даних

Агрегатори даних все більше відповідатимуть за спрощення обміну даними між фінансовими установами та їх клієнтами. Наприклад, Envestnet Yodlee витягує дані з кількох джерел, включаючи інвестиції та кредитні картки за межами вихідної фінансової установи. Очікуйте, що фінтех-компанії будуть використовувати таку прозорість для надання своїм клієнтам додаткових послуг.

4. Технологія блокчейн

Згідно з прогнозами, опублікованими у звіті Cision PR Newswire, розмір світового ринку блокчейнів збільшиться з $3 млрд у 2020 році до $39,7 млрд у 2025-му. Блокчейн, безперечно, є найбільш значущою фінансовою інновацією для цифрових транзакцій, оскільки його управління розподілено, а це означає, що воно не може контролюватись конкретною людиною, компанією, урядом чи банком. Хоча компанії турбуються про проблеми безпеки цієї передової технології, не можна ігнорувати зростаюче визнання блокчейну як способу створення захищеного цифрового реєстру.

5. Роботизована автоматизація процесів (RPA)

Роботизована автоматизація процесів дозволяє підприємствам підвищити ефективність роботи за відносно невеликих інвестицій. RPA використовує програмних роботів (ботів), щоб вивільнити людські ресурси та покращити виконання рутинних, повторюваних бізнес-операцій. Зараз ця технологічна інновація оцінюється в $1,4 млрд, а до 2027 року, згідно з дослідженням Grand View, вона досягне $11 млрд.

6. Голосові платежі

Коли запустився онлайн-банкінг, ніхто навіть і гадки не мав, як швидко він може розвиватися. Очікуйте, що голос стане надійним способом для фізичних та юридичних осіб виконувати рутинні банківські операції так само швидко. Зручність розмови, порівняно з набором тексту, допоможе клієнтам швидко отримати необхідну їм інформацію. Поліпшення в обробці природної мови, її розумінні та генерації дозволять клієнтам використовувати голос для банківських транзакцій настільки ж ефективно, як ніби вони взаємодіяли безпосередньо з касиром.

7. Великі дані

Ви будете шоковані, але у 2020 році кожна окрема людина створювала 1,7 МБ даних у секунду. Постачальники фінансових технологій та їхні клієнти генерують величезні обсяги даних, які можна агрегувати, щоб забезпечити повніше уявлення про фінансовий стан клієнта. Очікуйте, що фінансові установи будуть співпрацювати з агрегаторами даних (див. п.3), аби вони могли використовувати великі дані для покращення утримання клієнтів та надання послуг.

Короткий підсумок

Галузь фінансових технологій вже ніколи не буде такою, як раніше. Це стало зрозумілим ще після 2020 року, події якого розширили наше розуміння того, як виглядатиме цифрова економіка у майбутньому. Переконайтеся, що ви стежите за останніми фінтех-трендами, щоб ви могли зберегти конкурентну перевагу, змінюючи майбутнє вашого бізнесу у фінансах.

За матеріалами "7 Tech Trends that will Change the Fintech Industry in 2022", InformationWeek.

Ілюстрація: information-age.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
Мій бос — ідіотМій бос — ідіот

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)