ТЕНДЕНЦІЇ | Рейтинг брендів 26 травня 2015 р.

Найдорожчі бренди у світі 2015

Джерело: "Forbes Україна"

Американська редакція Forbes представила оновлений рейтинг найдорожчих брендів у світі. Традиційне перше місце вже котрий рік поспіль займає компанія Apple. Друге і третє місця також за технологічними компаніями — Microsoft і Google.

Складно, коли всю компанію уособлює лише одна людина, харизматична фігура з видатними здібностями. Але якщо зуміти побудувати правильний бренд, навіть після змін у керівництві ситуація залишиться попередньою — люди збережуть прихильність улюбленому бренду. Це довів і Nike після Філа Найта, і Starbucks після Говарда Шульца, і навіть Apple після Стіва Джобса. За останні чотири роки правління Тім Кук зумів не просто утримати Apple в лідерах, а й вивести її на новий рівень.

За останній рік вартість бренда зросла на 17% і досягла неймовірної планки $145,3 млрд. Рейтинг Forbes Most Valuable Brands складають 15-й раз поспіль — і на поточний момент у Apple найкращий показник. Вартість бренду найближчого конкурента удвічі нижча. За останній квартал 2014 року Apple вдалося продати 74,8 млн. смартфонів, вперше ставши лідером поставок, обігнавши Samsung. Тоді ж компанія показала найбільшу квартальну виручку за всю історію — $18 млрд. чистого прибутку за три місяці. При цьому на рекламу Apple витратила лише $1,2 млрд., тоді як Samsung — аж $4 млрд.

За останні 15 років Apple змінила індустрію мобільних пристроїв, випустивши iPod + iTunes, iPhone і iPad. Тепер компанія націлилася на новий для себе ринок — годинники. У вересні минулого року і навесні цього Тім Кук показував і розповідав про Apple Watch — перший новий продукт компанії за останні 5 років. Незважаючи на слова скептиків і перші негативні огляди, всього за два тижні попередніх замовлень було зроблено близько 3 млн. замовлень. До кінця року Apple продасть до 15 млн. пристроїв. За прогнозами Piper Jaffrey, до 2017 року смарт-годинники приноситимуть компанії 10% доходів. І це тільки збільшить вартість усього бренду.

Бренд компанії Microsoft у цьому році зайняв другу позицію з оцінкою $69,3 млрд. Після багатьох років поневірянь і жорсткої критики з боку користувачів і преси Microsoft несподівано знову стала крутою. Багато в чому це заслуга нового CEO Сатьї Наделли — номер 4 в рейтингу найбільш високооплачуваних СЕО у світі, третього керівника корпорації за останні 40 років. Microsoft заінтригувала презентацією нового продукту — окулярів додаткової реальності HoloLens, які поки перебувають на стадії розробки. «Ми працюємо над тим, щоб наші користувачі не потребували Windows, а вибирали її і любили», — говорив Наделла на січневій презентації нової операційної системи.

З приходом нового СЕО компанія вклала $11 млрд. в дослідження і розробку новаторських продуктів. Влітку цього року компанія представить нову операційну систему Windows 10, а протягом трьох наступних років Microsoft сподівається здобути 1 млрд. користувачів. «Я розумію, чому користувачі перестануть ненавидіти компанію, але чому повинні її полюбити — це для мене загадка», — розповів Forbes Кевін Келлеру, професор дортмундської бізнес-школи.

П'ятірку лідерів замикають: Google з оцінкою $65,6 млрд., Coca-Cola з оцінкою $56 млрд. і IBM з брендом вартістю $49,8 млрд. Сильніше за інших злетів Facebook, бренд якого подорожчав відразу на 54% і увірвався в топ-10 c оцінкою $36,5 млрд. Соціальна мережа має більш ніж 900 млн. активних користувачів щодня, без урахування аудиторії WhatsApp і Instagram. Серйозне зростання показали Amazon (+32%) і Disney (+26%), тоді як головні аутсайдери — Adidas (-14%) і Danone (-13%).

У рейтинг Forbes потрапили тільки компанії, які працюють або присутні в США, тому деяких китайських гігантів у ньому не знайти. Найпопулярніші представлені в 15 країнах і працюють у 20 індустріях. Після США найбільше компаній перебуває в Німеччині (9 брендів), Японії і Франції (по 7 брендів). Найбільше серед лідерів технологічних брендів — вони займають відразу 15 позицій, половину першої двадцятки. Автомобільна галузь представлена 13 брендами.

Forbes пропонує короткий огляд першої десятки лідерів за вартістю серед світових брендів.

Apple

Apple

Вартість бренда: $145,3 млрд.
Зростання за рік: на 17%

На поточний момент бренд компанії Apple — найдорожчий на планеті. Компанія видає чудові фінансові показники: за 2014 рік їй вдалося заробити понад $182 млрд. і вперше з 2011 року посунути Samsung з першого місця з поставок смартфонів на ринок. Нова мета для Apple — ринок «розумних» годинників, на який компанія вийшла з Apple Watch.



Microsoft

Microsoft

Вартість бренда: $69,3 млрд.
Зростання за рік: 10%

У Сатьї Наделли великі плани на майбутнє. Компанія інвестує величезні гроші в дослідження і розробку нових продуктів, активно просуває Windows 10. Нову операційну систему покажуть вже влітку цього року. Найамбітніший проект компанії — окуляри додаткової реальності HoloLens, які можуть змінити не одну індустрію.



Google

Google

Вартість бренда: $65,6 млрд.
Зростання за рік: 16%

Компанія Google котрий рік утримує лідерство на ринку пошуку як у США, так і за межами країни. Останнім часом активний наступ почався по СНД, де лідером був «Яндекс», і в Китаї, де є свій пошуковик. Зробити це вдалося за рахунок стрімкого розвитку мобільної операційної системи Android. Сьогодні Google вже займається не лише пошуком, а й створює свої пристрої, всесвітній інтернет, безпілотні автомобілі, персонального мобільного оператора.



Coca-Cola

Coca-Cola

Вартість бренда: $56 млрд.
Зростання за рік: 0%

Для Coca-Cola настали не найкращі часи. За останній рік споживання флагманського напою впало в США на 0,1%, а дієтична кола втратила майже 7%. Виручка компанії за рік знизилася на 17%. Упевненості акціонерам надає наявність більш ніж 9% акцій компанії в портфелі Berkshire Hathaway — найвпливовішої компанії в США.



IBM

IBM

Вартість бренда: $49,8 млрд.
Зростання за рік: 4%

Для IBM настали не найкращі часи: фінансові показники падають 12 кварталів поспіль. Керівництво компанії знову прийняло стратегічне рішення — повністю перейти в «хмару», доходи від якої в 2014 році зросли на 60%. Також компанія уклала партнерство з Apple на спільну розробку софта для корпоративного ринку.



McDonald`s

McDonald`s

Вартість бренда: $39,5 млрд.
Зростання за рік: -1%

Щодня мережа ресторанів McDonald`s обслуговує 69 млн відвідувачів у сотні країн світу. Але є підозри, що час швидкої їжі і «Мака» минув: за перший квартал 2015 року продажі впали на 11%. Звички людей змінюються, і тепер у США та Азії більше переваги надають здоровій їжі. Як результат, у планах компанії закрити понад 700 точок у всьому світі через низькі продажі.



Samsung

Samsung

Вартість бренда: $37,9 млрд.
Зростання за рік: 8%

Для компанії Samsung минулий рік був неймовірно складним: падіння продажів смартфонів і доходів йшло квартал за кварталом. Великою проблемою став вихід iPhone 6 Plus, який перекрив повітря моделям Note. До цього підключилася китайська Xiaomi, яка відібрала лідерство в Піднебесній. Змінити ситуацію можуть нові флагмани Galaxy S6 і S6 Edge, які вже зараз успішно продаються.



Toyota

Toyota

Вартість бренда: $37,8 млрд.
Зростання за рік: 21%

Японська компанія Toyota на поточний момент займає перше місце серед дорогих автомобільних брендів. За 2014 рік компанія продала 10,23 млн. автомобілів, що стало новим рекордом і ставить Toyota в лідери автомобільної індустрії.



General Electric

General Electric

Вартість бренда: $37,5 млрд.
Зростання за рік: 1%

У 2014 році компанія General Electric почала повертатися до життя. В планах у керівництва — виплатити акціонерам компанії близько $90 млрд. дивідендів і викупити власних акцій компаній на $50 млрд.



Facebook

Facebook

Вартість бренда: $36,5 млрд.
Зростання за рік: 54%

Facebook показав найвище зростання за 2014 рік щодо вартості бренда — відразу на 54%. Це дало змогу брендові соціальної мережі потрапити в десятку найдорожчих брендів. Загальна кількість користувачів Facebook зросла до 1,44 млрд., а кількість активних користувачів піднялася до 936 млн. Сьогодні компанія активно працює над розвитком відеонапрямку і намагається перетягнути на свою сторону світові онлайн-видання для публікації контенту.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Правила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдомаПравила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдома
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)